Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
5.7kmh
75 %
Pre
12 °
Sht
13 °
Die
12 °
Hën
12 °
Mar
8 °
E premte, 3 Dhjetor, 2021
spot_img

“Jo shoqëri e ndarë”, mijëra protestues kundër vaksinimit me detyrim në Vjenë (VIDEO)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Mijëra qytetarë protestuan ditën e sotme në Vjenë kundër vaksinimit me detyrim, të vendosur nga qeveria. Protesta u organizua nga partia e ekstremit të djathtë FPÖ, por lideri i saj, Herbert Kikl mungonte pasi ishte infektuar me Covid-19.

Turmat u mblodhën në zemër të kryeqytetit, pak larg nga kancelaria, duke brohoritur: “kundër diktaturës së koronavirusit”, “Jo ndarjes së shoqërisë”, që shkruhej njëkohësisht në pankartat e tyre.

Tubimi u mbajt në masa të rrepta sigurie, pasi policia kishte frikë se mund të depërtonin dhe situate mund të degjeneronte në dhunë e përleshje fizike.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img