Tirana
few clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
44 %
4.6kmh
20 %
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Jo më tampona! ‘Shpiket’ mënyra për ta zbuluar nëse jeni i infektuar me Covid

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

153476f28b3f80e67efedb54eae9d654

Kryerja e tamponëve mund të jetë e bezdisshme për këdo dhe për këtë, autoritetet kanë vendosur që të shpikin një ‘skenar’ që nuk ka dhimbje. 

Policia italiane ka kryer sot një seancë zbulimi të infektuarisht me Covid-19 dhe për ta bërë këtë kanë zgjedhur qentë.

Kafshët u trajnuan për një periudhë prej 6-8 javësh dhe tashmë janë në gjendje të identifikojnë personat e infektuar nga koronavirusi.

Demonstrimi u bë në zonën e mbërritjeve të Terminalit 3 të aeroportit të Fiumicino.

Pasagjerët fshijnë me një letër një pjesë të trupit të tyre e cila më pas vendoset në një enë ku qentë e nuhasin dhe sinjalizojnë nëse ka shenja të koronavirusit.

qente-itali.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img