Tirana
broken clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
64 %
1.5kmh
75 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
23 °
E martë, 9 Gusht, 2022
spot_img

Jo më duhan në dyqane dhe markete, ja çfarë do të ndodhë me ndryshimin e ligjit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Pirja e duhanit në ambiente publike ka detyruar Ministrinë e Shëndetësisë të ashpërsojë ligjin duke propozuar masa drastike ndaj bizneseve.

albsig

Në rast të penalizimit me gjobë me shumë se tre herë në një periudhë kohore prej tre muaj rresht ndaj subjektit të tatueshëm merret masa e pezullimit të aktivitetit deri në shlyerjen e masave të gjobës .

Tashmë do të ndalohen edhe format e tjera të duhanpirjes si nargjileja, cigarja elektronike apo  duhanet pa tym. Ndërsa tregtimi i duhanit nuk do të bëhet më në market apo në dyqanet e lagjeve.

Pikat e shitjes së produkteve të duhanit do të pajisen me një licencë të veçantë, me qëllim kufizimin e numrit të pikave të shitjes së këtyre produkteve në vend.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img