Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
93 %
0.5kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
22 °
Pre
23 °
Sht
22 °
Die
21 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

“JO do të thotë JO”, Yuri Kim ofron mbështetje për të miturën në Mirditë: Prioritet, shërimi i plotë i vajzës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadorja amerikane në Tiranë Yuri Kim ka deklaruar se ofron mbështetje për protestën ndaj përdhunimit të 15-vjeçares në Mirditë.

Përmes një postim në Twiter, diplomatja e SHBA shprehet se përdhunimi është një vepër penale dhe shkelje serioze e të drejtave të njeriut.

Prioriteti tani për Kim është shërimi i plotë i të miturës dhe dhënia fund e dhunimit të grave.

“Ne u bashkohemi aktivistëve dhe të tjerëve që flasin për të dënuar përdhunimin e fundit të një vajze të re. Përdhunimi është një vepër penale dhe shkelje serioze e të drejtave të njeriut. Prioriteti tani: 1) shërbime sociale dhe shëndetësore për shërimin e plotë të vajzës, 2) drejtësia. Fundi i dhunës ndaj grave. JO do të thotë JO”, shkruan Yuri Kim.

191306202 227068455523957 3308670508741496257 n
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img