Tirana
light rain
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
69 %
3.1kmh
40 %
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
26 °
Mar
22 °
Mër
28 °
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Jim Belushi në Lazarat, kryebashkiaku Gjirokastrës poston foton me aktorin

Lajme të ngjashëm

Aktori i njohur shqiptar, Jim Belushi ka vizituar së fundmi Lazaratin.

Ka qenë kryebashkiaku i Gjirokastrës Flamur Golemi që ka postuar një foto me aktorin nga Lazarari, teksa shkruan se pavarësisht së shkuarës fshati ka potenciale të jashtëzakonshme për zhvillimin e turizmit.

“Me të madhin Jim Belushi në Lazarat, për të eksploruar fshatin që pavarësisht të shkuarës, ka potenciale të jashtëzakonshme për zhvillimin e turizmit dhe është gjithashtu një shesh-xhirimi perfekt për projekte kinematografike ndërkombëtare si ai që po bën aktori shqiptaro-amerikan. Të tjerat më vonë…”  shkruan Golemi.

Kujtojmë që aktori pej disa distësh ndodhet në Shqipëri pasi do të realizojë një dokumentar, që do të transmetohet së shpejti në median amerikane.


Më shumë