Tirana
light rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
94 %
0.5kmh
40 %
Mër
18 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
24 °
Die
26 °
E mërkurë, 31 Maj, 2023

Jill Biden del nga izolimi, rezultoi negative ndaj Covid-19

Lajme të ngjashëm

Zonja e Parë e Amerikës, Jill Biden, ka rezultuar negative pas testimit të Covid-19 dhe do të largohet nga Karolina e Jugut, ku ishte izoluar që nga pushimet me Presidentin Joe Biden.

 Lajmi ëshhtë bërë me dije nga Shtëpia e Bardhë, e cila kishte njoftuar të martën se 71-vjeçarja,  ashtu si presidenti Biden është vaksinuar dy herë  me vaksinën pfizer, ndërsa kishte rezultuar pozitive me koronavirus.

Ajo shfaqi simptoma të lehta të hënën, ndërsa presidenti  Biden u shërua  nga Covid më 7 gusht. Jill Biden u trajtua me ilaçin antiviral Paxlovid dhe u izolua në shtëpinë e pushimeve në ishullin Kiawah për pesë ditë radhazi.


Më shumë