Tirana
clear sky
30.9 ° C
30.9 °
30.9 °
33 %
2.6kmh
3 %
Mër
31 °
Enj
30 °
Pre
32 °
Sht
30 °
Die
26 °
E mërkurë, 25 Maj, 2022
spot_img

Jetojnë në kushte të tmerrshme dhe ç’njerëzore, përmbytet kampi i azilkërkuesve shqiptarë në Francë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Moti i keq dhe reshjet e dendura të shiut kanë shkatërruar kampin e improvizuar prej rreth pesëmbëshjetë shqiptarësh në Toulouse në brigjet e lumit në rrethin Empalot.

Sipas mediave vendase uji ka përmbytur dhe shkatërruar një pjesë të madhe të shtëpive të tyre.

Njerëzit u kthyen për të jetuar një javë pas shirave të rrëmbyeshëm por për ta kushtet e jetesës janë çnjerëzore.

Shoqata humanitare Utopia 56 i ka ofruar ndihmë shqiptarëve, të cilët ende nuk e dinë se çfarë do të ndodhë me ta dhe a do të vijojnë të jetojnë në ato kushte të tmerrshme.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img