Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
29 %
5.7kmh
0 %
Hën
3 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
2 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Jetoi në arrati për 7 vite, krimineli i shumëkërkuar aplikon për punë në Polici, arrestohet

spot_img

Lajme të ngjashëm

E teksa autoritetet në Afrikën e Jugut e kërkonin lart e poshtë, krimineli u shkoi në komisariat për të kërkuar një vend pune.

Kjo është historia  e një burri 40 vjeçar, Thomas Ngcobo, i cili prej shtatë vitesh ka qenë i shpallur në kërkim pasi kishte vjedhur produkte harduerike me vlerë më shumë se 1,000 £

Ai kishte për qëllim të dorëzonte produktet harduerike te klientët në vitin 2015, mirëpo ai devijoi dërgimin në adresa të tjera.

“Krimineli më budalla”, ashtu si dhe është etiketuar, pasi jetoi shtatë vite në arrati vendosi të shkonte në aplikonte për punë në komisariatin e policisë.

Zëdhënësi i policisë së Mpumalanga, Brigadieri Selvy Mohlala, tha se “I dyshuari u kap papritur të hënën, 15 gusht 2022, pasi ai vizitoi Bethal SAPS për të bërë hetime në lidhje me aplikimin e tij për një makinë rekrutimi policor.”

Mediat lokale raportuan se Ngcobo është në paraburgim që nga 16 gushti dhe pyeti nëse ai ishte krimineli më budalla i vendit.

 

 

 

Më shumë


spot_img

spot_img