Tirana
clear sky
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
93 %
1.5kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
21 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

‘Jeta e Re’ për viktimat e drogës, shembet në 3 sekonda ndërtesa e Pablo Escobar (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Shembet ndërtesa luksoze e ish kapos së drogës kolumbiane Pablo Escobar në Medelin.

Shkatërrimi i godinës 8 katëshe ndodhi sot me një shpërthim të kontrolluar në sy të 1600 personave, plot 25 vite nga vdekja  e narkobosit i cili u vra nga policia në vitin 1993.

U deshën vetëm 3 sekonda që të shembej ndërstesa gjigande. Për shkatërrimin e fortesës është përdorur 200 kg eksploziv.

Fëmijë, nipa të policëve, politikanë dhe gazetarë të cilët u vranë me urdhër të Escobarit ndoqën nga afër shembjen.

Aty do të instalohet skulptura “Jeta e re” e artistit Rodrigo Arenas Betancourt, një lapidar në homazh të 46.612 viktimave të luftës së drogës në qytet.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img