Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
37 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Jepte legalizime në këmbim të parave, zbardhen përgjimet e kreut të Kadastrës së Beratit: Po t’i lë këtu te sirtari, hajde…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

9e51dfb24b0bc76b8c1a13f6ac3eb394

Drejtori i ASHK-së Berat, Ervin Nelaj, 38-vjeç është arrestuar tre ditë më parë në banesën e tij, nga policia me urdhër të SPAK. Ai ishte nën hetim për 9 muaj nga SPAK dhe Policia e Beratit, dhe u konstatua se jepte legalizime në këmbim të parave.

News24 zbardh dosjen e SPAK dhe nga përgjimet e zbardhura deri tani, rezulton një bisedë që tregon se si Ervin Nelaj së bashku me një punonjëse merrte dosjet përkatëse dhe në këmbim të parave jepte lejet për personat që i jepnin këto para.

Ai i kërkon disa dosje punonjëses, ndërkohë ajo i thotë se nuk mundet më të vijojë. Duket se në listë janë disa dosje, por një prej tyre që i përket një personi me emrin Ledo. Nga ana tjetër drejtori i Kadastrës, i kërkon punonjëses që mos i mbajë lekët vetë sepse i prish, por t’i mbajë në sirtar.

Nelaj akuzohet për “korrupsion pasiv” gjatë ushtrimit të detyrës në institucionin e ASHK-së Berat. Ndërkohë dje Gjykata Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka dhënë masën e sigurisë “arrest me burg” për drejtorin e Kadastrës së Beratit Ervin Nelaj.

Ai kishte përvetësuar shuma të konsiderueshme parash në këmbim të dhënies së lejeve të legalizimit të pronave e banesave. Prej 7-muajsh ishte në krye të ASHK-së Berat, pas punës si inspektor e specialist në ALUIZNIN e Beratit prej 8-vitesh.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img