Tirana
overcast clouds
15 ° C
15 °
15 °
88 %
0.5kmh
90 %
Sht
16 °
Die
20 °
Hën
24 °
Mar
24 °
Mër
20 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Jepte certifikata false për Covid-19 kundrejt pagesës prej 130 urosh, prangoset farmacisti, çfarë zbuloi policia?

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një farmacist është prangosur nga policia në Spanjë, pasi akuzohet se shiste certifikata false personave të infektuar me Covid-19 me qëllim që ata të udhëtonin në Marok.

Sipas raportimit të medieve të huaja, 24 vjeçari u arrestua në El Echido, i cili jepte certifikatat e vaksinimit kundrejt pagesës prej 130 eurosh.

Përveç kësaj, ai kishte një punë të dytë, pasi zotëronte agjensinë e tij të udhëtimit dhe shiste bileta për udhëtime të ndryshme. 

Policia spanjolle thotë se ka gjetur shtatë kuti që përmbajnë çertifikata false PCR dhe se hetimi ndaj tij po vazhdon.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img