Tirana
scattered clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
88 %
2.6kmh
40 %
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
22 °
E hënë, 20 Shtator, 2021
spot_img

Jepjani PD-në Majlinda Bregut!

spot_img

Lajme të ngjashëm

Nga Bledi Mane

Është emergjente dhe urgjente. Është taktike dhe politike. Është imperative dhe produktive. Lidershpi i opozitës shkataraqe, langaraqe, hutaqe dhe budallaqe duhet të ndryshojë me shpejtësinë e erës. Bataku ku ka rënë partia e idealeve të dhjetorit (pidh’90) sonte na fanepsi e na kujtoi shtatorin e 1998-ës por me një ndryshim të vogël. Fanatiksat nuk mbanin mbi supe arkivol por kishin dalë me sopata, matrapike, e hunj për të bërë plaçkë. Sot opozita dhe Luli nuk ia nguli mllefin kolektiv as makutërisë së Kokëdhimës, as tatimeve groteske të Brimseldes, as shëndetësisë së sëmurë të Beqes por kjo opozitë u soll sot si zgjatim i Al-Kaedës dhe Isis-it në trojet evropiane. Opozita shqiptare përfundimisht tregoi se nuk ka as cipë, as sedër, as moral e as gjini. Opozita shqiptare me karakter dhe zë kurvëror si i Lul Bashës iu largua edhe 8 vjet të tjera pushtetit. Opozita ka nevojë për profil konstant dhe këmbëngulës. Opozita ka nevojë për staturën e një lideri që nuk rri në xhepin e kangurit plak Sali Berisha. Ndaj e dashur Majlinda Bregu të drejtohem personalisht të marrësh edhe sikur sui generesis frenat e partisë dhe opozitarizmit. Me Lul Bashën ju dukeni si spermatozoid strukur në koqet e fishkura të Sali Berishës që nuk ka fuqinë dhe epshin të nxitojë e të derdhet nga penisi i doktorit pensionist. E nëse nuk derdheni nuk keni as kënaqësi, as pjellori e as vazhdimësi.

Majlinda Bregu qasju lidershipit dhe nxirre nga amullia Partinë Demokratike. Ngjizja profilin tënd edhe partisë dhe qeverisjes së të nesërmes.

Ju sot e dhjetë 8 dhjetorin. Para miliona syve sot PD-ja u zhvesh lakuriq. Partia juaj me Lul Bashën në krye nuk është as burrë e as grua por nje hemafrodit pa gjini që thjesht ia shton brengat vetvetes. Ne më mirë po vazhdojmë të flirtojmë me një qeverisje gjysëm kurvë e gjysëm të ndershme!

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img