Tirana
broken clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
72 %
5.7kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
8 °
Sht
8 °
Die
8 °
Hën
8 °
E enjte, 9 Dhjetor, 2021
spot_img

Jep dorëheqjen pas një skandali kryetarja e parlamentit norvegjez

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetarja e parlamentit norvegjez, Eva Kristin Hansen ka dhënë dorëheqjen pas një skandali, lidhur me një apartament që ajo zotëron në Oslo. Kryeparlamentarja tha për mediet norvegjeze se  ”mendonte se ishte e paarsyeshme që parlamenti të kishte një kryetare parlamenti të hetuar nga policia”.

Hansen bëri me dije se kishte kontaktuar  kreun e partisë së saj dhe kreun e grupit parlamentar për të thënë se do të largohej nga posti i presidentes së legjislaturës”. Eva Kristin Hansen u vu në qendër të kritikave pasi u zbulua se ajo mund të ketë përfituar padrejtësisht një apartament në kryeqytetin norvegjez.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img