Tirana
few clouds
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
33 %
4.1kmh
20 %
Sht
32 °
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
41 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Jep dorëheqjen ministrja e Financave, ja ku do të angazhohet pas zgjedhjeve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

a3adb789f7434d89f043479798063af5 scaled

Ministrja e Financave në Kosovë ka dhënë dorëheqjen.

Sipas informacioneve për mediat kosovare, thuhet se Kryeministri Avdullah Hoti e ka liruar nga detyra ministen Hykmete Bajrami.

“Kërkoj nga ju të më lironi nga detyra e ministres së Financave në detyrë. Po largohem, nga pozita e ministres për arsye personale, dhe do të angazhohem në pozitën e deputetes në Kuvendin e Republikës pas certifikimit të zgjedhjeve”, ka shkruar Bajrami në kërkesën për dorëheqje.

Më shumë

spot_img
spot_img