Tirana
overcast clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
82 %
5.1kmh
90 %
Hën
11 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

Jep dorëheqjen kryeministri Zoran Zaev

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetari i Lidhjes Socialiste Demokrate në Maqedoninë e Veriut, Zoran Zaev ka dhënë dorëheqjen.

Në daljen e parë pas zgjedhjeve lokale në vend, të cilat i cilësoi si humbje të madhe, Zaev njoftoi se ka dhënë dorëheqjen si kryeministër i vendit dhe si kryetar i LSDM-së.

Edhe më herët Zaev kishte njoftuar se do të largohej nëse partia e tij humbiste Shkupin.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img