Hapësire reklamuese

Bota

Jep dorëheqjen kryeministri i Palestinës, Mohammad Shtayyeh

Shkruar nga Newsbomb
Jep dorëheqjen kryeministri i Palestinës, Mohammad Shtayyeh

Kryeministri i Palestinës, Mohammad Shtayyeh, ka dhënë dorëheqjen ditën e sotme. Ai njoftoi se ky vendim është pasojë e përshkallëzimit të paprecedentë të situatës në Bregun Perëndimor dhe luftës së gjenocidit në Gazë, teksa vuri në dukje se ka përpjekje për ta bërë autoritetin Palestinez një autoritet administrativ dhe sigurie pa ndikim politik.

“Unë shoh se faza e ardhshme dhe sfidat e saj kërkojnë marrëveshje të reja qeveritare dhe politike që marrin parasysh realitetin e ri në Gaza dhe nevojën për një konsensus të bazuar në unitetin palestinez” – shprehet Shtayyeh.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese