Tirana
broken clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1kmh
75 %
Mër
16 °
Enj
16 °
Pre
18 °
Sht
16 °
Die
15 °
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

Jens Stoltenberg viziton sot Tiranën, takim me krerët më të lartë të shtetit (Agjenda)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg do të vizitojë sot Shqipërinë.

 

Mësohet se Stoltenberg do të jetë në Tiranë pas mesditës, ndërsa do të ketë takime me krerët më të lartë të shtetit shqiptar.

Bëhet e ditur se Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s do të pritet nga ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka. Më pas Stoltenberg do të takohet me Presidentin Ilir Meta si dhe kryeministrin Edi Rama.

Kjo vizitë e sekretarit të NATO-s në Tiranë do të jetë disa orë para protestës së opozitës, e cila është njoftuar të nisë në orën 19:00.

Sakaq, pas vizitës në Tiranë, Jens Stoltenberg do të zhvillojë takime edhe në Maqedoninë e Veriut.

Më shumë
spot_img
spot_img