Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
38 %
4.1kmh
0 %
Die
4 °
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
6 °
Enj
1 °
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

Jens Stoltenberg telefonon Ramën: Folëm për luftën në Ukrainë dhe anëtarësimin e Finlandës e Suedisë në NATO

spot_img

Lajme të ngjashëm

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryeministrin Edi Rama. Në një postim në rrjetet sociale, Stoltenberg thotë se u diskutua mbi mbështetjen e NATO-s për popullin ukrainas kundër pushtimit të Rusisë.

Gjithashtu dy liderët kanë folur edhe në lidhje me anëtarësimin e Finlandës dhe Suedisë në Aleancën e Veriut, sesi këto dy vende do të forconin NATO-n.

“Telefonatë e mirë me kryeministrin Edi Rama të Shqipërisë për mbështetjen e NATO-s për popullin ukrainas kundër pushtimit të Rusisë. Ukraina mund ta fitojë këtë luftë. Ne diskutuam gjithashtu se si Finlanda dhe Suedia do të forconin Aleancën tonë dhe rëndësinë e politikës së dyerve të hapura”, shkruan Stoltenberg.

Më shumë


spot_img

spot_img