Tirana
clear sky
6 ° C
6 °
6 °
87 %
1kmh
0 %
Pre
15 °
Sht
14 °
Die
13 °
Hën
12 °
Mar
12 °
E premte, 16 Prill, 2021
spot_img

Jeni të paqartë për mënyrën e votimit? Celibashi i shpjegon të gjitha: Bëni kujdes sepse ju del e pavlefshme nëse votoni partinë dhe…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetari i KQZ Ilirjan Celibashi ka shpjeguar me detaje procesin e votimit në fletët e reja që u miratuan për zgjedhjet e 25 prillit 2021.

I ftuar në “Opinion”, Celibashi ka shuar të gjitha kuriozitetet lidhur me mënyrën se duhet të votojë një qytetar, në mënyrë që vota e tij të mos jetë e pavlefshme.

Celibashi: Nëse votohet për partinë në atë kuadrat dhe për asnjë kandidat, partia e merr votën.

Gjithashtu nëse votohet për partinë dhe për dy kandidatë, partia e merr votën, por kandidatët jo, të dy digjen.

Nëse votohet për partinë dhe një kandidat e merr votën partia dhe kandidati po ashtu.

Qytetari duhet të votojë vetëm partinë, partinë dhe një kandidat ose vetëm një kandidat.

Kjo votë, për partinë dhe një kandidat i një tjetër partie është e pavlefshme.

Nëse X dhe shenja e “ok”, pra shenja e dytë është brenda kuadratit, janë të vlefshme. shenja e tretë, viza, edhe pse është brenda kuadratit mund të konsiderohet e pavlefshme, varet nga interpretimi, sepse mund të jetë aksidentale.

Kjo fletë është e pavlefshme.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit