Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
54 %
1kmh
0 %
Mër
28 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
43 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

Jeni të infektuar dhe përgjigja ju del negative? OBSH: Testi nuk është i saktë në 100% të rasteve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

a640717ccb0332c6677ce4aa174d7b9e

Organizata Botërore e Shëndetësisë në Shqipëri thotë se një përgjigje negative e testit të Covid-19 nuk do të thotë se jemi të paprekshëm nga virusi.

Përmes një postimi në faqen zyrtare, OBSH sqaron qytetarët se testet nuk mund ti zbulojnë infeksionet që janë ende në fazën e inkubacionit.

“Një përgjigje negative e testit #COVID19 nuk na bën të paprekshëm!

 Asnjë test nuk është tërësisht i saktë në 100% të rasteve

Testet mund të mos i zbulojnë infeksionet që janë ende në fazën e inkubacionit

Ju mund të infektoheni pasi keni bërë testin”, shkruan OBSH-ja.

154773984_458556812176221_8920576161068299884_n.jpg

Më shumë

spot_img
spot_img