Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
40 °
Hën
39 °
Mar
31 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

Jeni takuar me Edi Ramën në një restorant në Tiranë? Kryeprokurorja Imeraj: Njohja ime me kryeministrin është njësoj si e çdo qytetari tjetër

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeprokurorja e Tiranës Elisabeta Imeraj, në një intervistë të dhënë dje ka folur për disa nga çështjet “e nxehta” që janë hapur së fundmi nga nga organet e drejtësisë, si vrasja e Artan Sanots, akuza ndaj sipërmarrësit italian Francesco Becchetti dhe 21 Janari.

Në emisionin e Blendi Fevziut, kryeprokurorja është pyetur dhe për zërat se ajo është takuar me kryeministrin Edi Rama në një restorant në Tiranë. Sipas Imerajt, njohja e saj me Ramën është si e çdo qytetari tjetër.

Përse ju si prokurore duhet të qëndroni për dy orë në një restorant në Tiranë?

 Unë siç e thashë dhe më parë për këto lloj teorish që përhapen në publik se kur bën një hetim je në një krah politik apo në tjetrin. Njohja ime me Kryeministrin është njësoj si e çdo qytetari tjetër në Shqipëri, jo më tepër.

A jeni takuar me Ramën?

Unë nuk e di se kujt i referoheni për këtë informacion, por unë nuk jam takuar kurrë me Ramën në një restorant të Tiranës.

Por zyrtarisht jeni takuar me të?

Nuk ka rënë rasti.

1- Lexo edhe: U akuzua se përgjoi anëtarin e ONM-së, kryeprokurorja e Tiranës
2- Lexo edhe: Kryeprokurorja e Tiranës flet për çështjet e “nxehta” në Shqipëri

Më shumë

spot_img
spot_img