Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
31 %
9.3kmh
0 %
Hën
22 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Jeni myslimanë dhe doni të kryeni haxhin në Mekë? Pandemia ju kushtëzon, duhet të pajiseni me një certifikatë vaksinimi

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

cd8ab018637c37e014b7f73d9e654b3f

Besimtarët myslimanë që duan të kryejnë haxhin këtë vit, duhet të kenë një certifikatë që vërteton se janë vaksinuar ndaj Covid-19.

Autoritetet në Arabi thonë se vaksinimi kundër koronavirusit, do të konsiderohet si kushti kryesor i pjesëmarrjes në Mekë. Masa këto, të marra në kuadrin e luftës ndaj pandemisë së COVID-19 që ka ‘gjunjëzuar’ botën.

Edhe më herët në fillim të shpërthimit të pandemisë, pati pakënaqi të mëdha ndër komunitetet fetare, pasi nuk u lejuan për një periudhë të gjatë kohe që të grumbullohen dhe të kryejnë ritet e tyre fetare.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img