Hapësire reklamuese

Politikë

“Jena mbretër!” Edi Rama dhe Erion Veliaj provokojnë keq me këngën e Noizyt

Shkruar nga Newsbomb
“Jena mbretër!” Edi Rama dhe Erion Veliaj provokojnë keq
Ashtu si dhe ishte paralajmëruar nga vetë Noizy ditë më parë,  “Alpha Show 2” ngriti në “kembë” Tiranën. Në sheshin “Nënë Tereza” mbrëmjen e djeshme u mblodhën me mijëra fansa të reperit i cili prej vitesh i ka mbajtur ata të karrikuar me projekte dhe hite të reja. Në skenën gjigande të ngritur në zemër të Tiranës u ngjitën emra të njohur të muzikës shqiptare, të cilët s’bënë gjë tjetër veçse i hodhën dhe pak piper performancave elektrizuese të Noizyt. Ky koncert nuk i ka shpëtuar nga vëmendja as kryeministrit Edi Rama, i cili me "një rrugë ka mbaruar dy punë". E para, ka promovuar këtë koncert madhështor të bërë në kryeqytet dhe e dyta, ka “provokuar” me këngën që ka zgjedhur dhe etiketimin që ka bërë. Në llogarinë e tij në “Instagram”, Rama ka ndarë pamje nga “Alpha Show 2” dhe në mundësi për të zgjedhur dhjetëra këngë nga repertori i gjerë i këngëtarit, kryeministri i ka bashkangjitur videos pikërisht hitin “Jena Mbretër”. Përpos kësaj, ai ka bërë “tag” edhe kryetarin e Bashkisë Erion Veliaj, duke provokuar kështu hapur në këto ditë të nxehta dhe të zhurmshme, ku kudo po flitet për Inceneratorin e Tiranës. © Video te marre nga Instagrami i kryeministrit 
 
View this post on Instagram
 

A post shared by Edi Rama (@ediramaal)

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese