Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
93 %
2.6kmh
75 %
Pre
18 °
Sht
16 °
Die
16 °
Hën
14 °
Mar
11 °
E premte, 9 Dhjetor, 2022

“Jena 1”, Rama jep lajmin e mirë: Nga sot deti i Shqipërisë do përdoret edhe për tregti nga Kosova

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama pak minutamë parë ka dhënë një lajm të mirë. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Rama shkruan se ditën e sotme ka nisur zhdoganimi në Portin e Durrësit për mallrat me destinacion Kosovën.

Kryeministri thotë se nga sot deti ynë nuk do të jetë më i Kosovës vetëm për turizëm, por edhe për tregti.

“Jena 1

Ja ku ka nisur edhe zhdoganimi në Portin e Durrësit për mallrat me destinacion Kosovën dhe deti ynë nuk është më edhe i Kosovës veç për turizëm, po është edhe i Kosovës për tregti”, shkruan Rama.

Më shumë
spot_img
spot_img