Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
31 %
1.5kmh
0 %
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
42 °
E diel, 25 Korrik, 2021

“Jena 1 KOMB”, Rama përshëndet nismën “Lundro dhe pastro” të ushtrive tona: Të bashkëpunojmë për më shumë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

“Lundro dhe pastro” është nisma më e re e cila mori hov sot, pas bashkëpunimit të autoriteteve tona dhe atyre kosovare.

Nisma ka të bëjë me mbajtjen pastër të mjedisit, për t’i ofruar kështu turistëve dhe pushuesve një pamje më të plotë e të pastër të bukurive të të dyja vendeve.

Nisma është përshëndetur dhe nga kryeministri Edi Rama, i cili nëpërmjet një statusi në rrjete sociale, shkruan se Kosova dhe Shqipëria janë një komb, një diestinacion dhe kanë një qëllim.

“Për të pasur një mjedis e turizëm të përbashkët në të dyja anët e Bjeshkëve”, shkruan Rama.

Më shumë

spot_img
spot_img