Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
33 %
4.1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

‘Jemi të vonuar në përzgjedhjen e deputetëve’, Idrizi: Do jem në një listë me PD (Zbulon qytetet ku dëshiron të kandidojë)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

fd92f6f8ad1780dfab69989a54538dbe

Kryetari i PDIU-së, Shpëtim Idrizi ka thënë sot se është çështje ditësh marrëveshja e përbashkët me PD, për një vend të sigurt në lista, në zgjedhjet e 25 prillit 2021.

Gjatë një interviste për Report tv, ai tha se ka dëshirë të kandidojë në Tiranë dhe Vlorë sepse beson se këto qarqe kanë peshën më të madhe.

Ky është një lajm i mirë që disa nga krerët e partive opozitare kanë arritur marrëveshje me PD ndërkohë që dhe PDIU është në fazë të përcaktimit dhe përmbylljes së kësaj marrëveshje. PDIU është bërë pjesë e opozitës së bashkuar në 2018. Ne jemi në fazë negociatash për të bërë një listë të përbashkët të frontit opozitar drejt qëllimit të përbashkët, fitoren në 25 prill.  Është një marrëveshje dhe diskutim në kompleks. Nuk kemi hyrë me emra dhe zona të caktuara. Nëse do kërkoja një preferencë personale, do ishte shumë mirë qarku i Vlorës dhe Tiranës por kjo do shihet në dinamikën e përbashkët. PDIU shton valencën për të prodhuar mandate shtesë. Ne kemi një marrëveshje me PD, por do të kemi parasysh edhe sensitivitetet, peshën, ruajtjen e kauzave”.

Idrizi më tej shtoi se opozita është e vonuar në procesin e përzgjedhjes së kandidatëve në deputetë dhe se marrëveshjet duheshin bërë më parë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img