Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
2.6kmh
100 %
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
4 °
Mar
4 °
E premte, 21 Janar, 2022

‘Jemi shumica’, zbulohen porositë e Bashës për protestën e 13 prillit

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjatë mbledhjes së kryesisë, kreu i PD, Lulzim Basha ka kërkuar që për protestën e 13 prillit të ketë organizim dhe pjesëmarrje më të madhe se protestat e tjera.

‘Kemi të gjithe situatën në favor. Ne jemi shmica në të gjitha sondazhet e pavarura vendase dhe të huaja. Qe pas djegies se mandateve, PD ka një rritje të menjëhershme edhe mes të pavendosurve’, mësohet të ketë Basha.

Mes të tjerash kryedemokrati është shprehur se pjesëmarrja e lartë në proteste ka një rëndësi të jashtëzakonshme.

‘Kërkesa jonë mbetet e pandryshueshme: Largimi i Edi Ramës dhe qeveria tranzitore”, ka theksuar Basha.

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img