‘Jemi një grup xhentëlmenësh dhe intelektualësh këtu...’, deputeti Kostaq Papa ngul këmbë të flasë në Kuvend, Hysi i mbyll mikrofonin

Publikuar tek: fcb-bomb, më 11:48 28-05-2020 ‘Jemi një grup xhentëlmenësh dhe intelektualësh këtu...’, deputeti Kostaq Papa ngul këmbë të flasë në Kuvend, Hysi i mbyll mikrofonin Kostaq Papa

Deputeti Kostaq Papa sapo ka marrë fjalën në Kuvend ka kërkuar që opozitës t’i jepet më shumë kohë për të folur.

“Do doja që të lirohej njëçik fjala e lirë e opozitës. Këtu në sallë janë një grup xhentëlmenësh dhe intelektualësh nga opozita të cilët përmes fjalës së tyre të sinqertë dhe përmes një politike të pastër që të përcjellin mesazhe politike, të qytetarëve.

Kështu gjeni mënyrën që të flasim në kohën e duhur dhe sasinë e duhur, se mesazhet tona janë mesazhe përbashkuese në një moment të vështirë që po kalon populli shqiptar”, tha Papa.

Mirëpo Papa në fillim të fjalës si duket ka dalë jashtë rendit të ditës çka ka bërë që zv.Kryetarja e Kuvendit, Vasilika Hysi, ti mbyllë mikrofonin pasi e ka paralajmëruar.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0097141265869141
array(1) { ["section"]=> string(133) "jemi-nje-grup-xhentelmenesh-dhe-intelektualesh-ketu-deputeti-kostaq-papa-ngul-kembe-te-flase-ne-kuvend-hysi-i-mbyll-mikrofonin-208115" }