Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
31 %
9.3kmh
0 %
Hën
22 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Jemi në Këshillin e Sigurisë, Yuri Kim uron shqip: SHBA do të punojë me Shqipërinë në Rajon dhe në të gjithë botën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim ka reaguar duke uruar shqip vendin tonë, pasi u zgjodh si anëtare jo e përhershme në Këshillin e Sigurisë në OKB.

Kim thotë se SHBA po sheh përpara me progres për të punuar me Shqipërinë, si në Rajon ashtu edhe për çështje të tjera në botë.

Shënimi i Yuri Kim

Historia u bë. Urime Shqipërisë që u zgjodh për herë të parë në Këshillin e Sigurisë në OKB. SHBA po sheh përpara të punojë me Shqipërinë edhe më ngushtë në Rajon dhe në të gjithë botën. Urime!

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img