Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
73 %
3.6kmh
75 %
Hën
21 °
Mar
28 °
Mër
27 °
Enj
26 °
Pre
19 °
E hënë, 27 Shtator, 2021
spot_img

‘Jemi deri në fund në krah të njerëzve’, Basha: Burgu është për krerët e qeverisë-bandë

spot_img

Lajme të ngjashëm

f9965daa24225c04cc829b0072a8af71

Lideri i opozitës Lulzim Basha ka reaguar me anë të një statusi në ‘Facebook’ duke shpërndarë deklaratën e sekretarit të PD-së Gazment Bardhi, i cili është proceduar nga policia për të disatën herë në gjendje të lirë.

Basha shprehet se do të jetë deri në fund krah njerërzve dhe kundër qeverisë-bandë.

Sipas Bashës, fati i kësaj qeverie është rrëzimi i saj.

‘Ne jemi deri në fund në krah të njerëzve që janë ngritur kundër qeverisë-bandë që bashkë me krimin dhe oligarkët ka vjedhur dhe dhunuar shqiptarët, ka shkatërruar demokracinë dhe shtetin ligjor dhe po kërcënon të ardhmen europiane te Shqipërisë! Fati i qeverisë-bandë është rrëzimi i saj! Krerët e kësaj bande i pret burgu që sot e kanë mbushur me protestues të pafajshëm’, shkruan Basha.

LEXO EDHE NË:https://www.newsbomb.al/e-proceduan-serish-reagon-bardhi-dordoleci-i-vjeteruar-sander-lleshaj-apo-kukulla-e-fituar-ne-bixhoz-etilda-gjonaj-nuk-mund-160404

Më shumë

spot_img