Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
77 %
0.5kmh
0 %
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
42 °
Pre
33 °
Sht
36 °
E martë, 3 Gusht, 2021

Jeff Bezos realizon me sukses fluturimin në hapësirë, kthehet shëndoshë në Tokë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Miliarderi amerikan Jeff Bezos ka realizuar me sukses fluturimin e parë me njerëz përmes kompanisë së tij private Blue Origin drejt hapësirës.

Së bashku me Jeff ishte edhe vëllai i tij Marc, një 18-vjeçar holandez dhe një amerikane në pension.

18-vjeçari dhe 82-vjeçarja u bënë kështu astronautët përkatësisht më i ri dhe më i vjetër në moshë.

LIVE:

hjytyjkt76yk6k

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img