Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
86 %
2.1kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
10 °
Die
7 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

“Je i prapambetur si gjithë shqiptarët”, make-up artisti nxeh keq Akil Panon: Injorant!

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Pastori i njohur, Akil Pano, ka bërë së fundmi një denoncim në faqen e tij në “Facebook”, ku publikoi një formular që u jepej prindërve për regjistrimin e fëmijëve në çerdhe e kopsht, e ku fjalët “nënë” dhe “baba” ishin zëvendësuar me termat “prindi 1” dhe “prindi 2”.

Ky formular u diskutua ditën e sotme në emisionin “Shqipëria Live”, ku në studio ishte vetë pastori, i cili tha se atë ia ka dërguar një gazetare.

“Më tha shiko se po shpërndahet ky formular në kopshtet e Tiranës. Nuk e nxora unë i pari, pasi e kishin nxjerrë edhe portale të tjera të mëdha.

Unë sigurisht që jam me familjen tradicionale, ruajtjen e familjes. Pashë një tension të madh popullor në komentet në postimin tim. 99 për qind që domeni i kujdesit të fëmijës dhe familjes”, tha Pano.

Ndërkohë, në një lidhje “Skype” ishte make-up artist, Dario Doka” i cili ishte kundër këtij formulari duke thënë se “është super budallëk”.

 “Është nxitje, në shqiptarët jemi pak të prapambetur, e na nxisin me këtë”, tha ai.

Menjëherë pas kësaj replike ka ndërhyrë pastori, i cili tha se “ç’është kjo mani për të thënë kështu për shqiptarët”.

“Pse të djeg, meqenëse ty të djeg edhe ti je i prapambetur. Thashë për shumicën”, shtoi make-up artisti, të cilit Pano iu kundërpërgjigj: “Duke e cilësuar si injorant, nuk i jep dinjitet as vetes e askujt”.

“Unë thashë shumica janë të prapambetur, ty nuk ka pse të djegë. U keqkuptua gjëja se vetë jam shqiptar e jam krenar. E pashë se ishte një nxitje që shqiptarët të urrejnë më shumë komunitetin LGBT”, ndërhyri Doko.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img