Tirana
clear sky
22 ° C
22 °
22 °
49 %
2.6kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
24 °
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
25 °
E enjte, 6 Maj, 2021
spot_img

“Je budalla”, në vend të sqaroheshin, shqiptarët rrihen me shkopa dhe plaagosin dy të tjerë me armë zjarri (EMRAT)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një sherr për arsye banale mbrëmjen e djeshme përfundoi me dy të plagosur me armë zjarri dhe arrestimin e katër shqiptarëve në Itali. Të përfshirët në sherr janë të gjithë shqiptarë, ndërsa pas debateve verbale me sharje dhe ofendime situata agravoi në përdorimin e armës së zjarrit.

Gjithçka nisi rreth orës 08: 00 të mëngjesit. Mos marrëveshjet midis katër shqiptarëve dhe dy të plagosurve lindën pas ngacmimeve pranë një lokali në qendër të qytetit. Mediat italiane shkruajnë se gjithçka nisi pas një sherri banal në një lokal, pasi njëri nga shqiptarët i tha bashkëkombasit të tij “ti je budalla”.

Në gjendje të rëndë është një 26-vjeçar, i cili u qëllua me plumb në shpinë. Ai është shtruar në spital në Pescara, ku rrezikon paralizimin e këmbëve, ndërsa viktima e dytë, një 22 vjeçar është në spital në Lanciano ku u plagos më lehtë në pjesën e kokës.

Në pranga përfunduan shqiptarët Altin Pojana, 39 vjeç, nga Fossacesia (Ch), Florenc Kurti, 25 vjeç dhe Behar Gjoka, 22 vjeç, të dy banues në rrethin Selva di Altino (Ch) dhe Amarildo Ferko, 23 vjeç.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img