Tirana
broken clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
83 %
1.5kmh
75 %
Sht
25 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
27 °
Mër
28 °
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Jay-Z reperi më i pasur në botë, nuk do e besoni sa arrin shifra e fitimeve të tij

Lajme të ngjashëm

Këngëtari i famshëm Jay-Z është sipas revistës amerikane ‘Forbes’ reperi më i pasur në botë.

Ylli i repit në moshën 49-vjeçare ka fitime 1 bilion dollarë dhe bëhet kështu këngëtari i parë me fitime kaq të mëdha.

Sigurisht që këto fitime nuk vijnë vetëm nga industria e muzikës. Jay-Z ka kohë që merret me tregtinë e alkoolit në klubet e natës si dhe shitjen e pasurive të paluajtshme.

Reperi filloi karieren e tij në moshën 17 vjeçare dhe ka pranuar se si adoleshent shiste drogë në lagje për të mbijetuar.

Sot ai është një biznesmen dhe ka madje lidhje miqësore me ish-presidentin amerikan Barack Obama.

Ai pritet madje të shkruajë një libër me titullin ‘Si të bëhesh bilioner duke filluar nga rrugët’.

Arritje e madhe për një reper shumë të adhuruar.


Më shumë