Tirana
clear sky
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
31 %
4.1kmh
0 %
Die
31 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
42 °
E diel, 25 Korrik, 2021

“Javët e Evropës” mbledh diplomatët në Butrint, ambasadorja e Suedisë shkel ligjin “me dy këmbët” (FOTO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadorja e Suedisë në Shqipëri, Isa Hastad ka qenë pjesë e turit “Javët e Europës”, ku së bashku me ambasadorë të tjerë kanë vizituar vende të ndryshme turistike.

E duke qenë se Hastad vjen nga një vend, ku rregullat dhe ligji respektohen rreptësisht ky fakt nuk e ka ndaluar atë që ti shkelë ato në Shqipëri.

Mbrëmjen e djeshme ambasadorja ka marrë pjesë në një event kulturor, i cili po zhvillohej në Butrint dhe është fotografuar duke konsumuar cigare edhe pse mbi kokë ka patur të shkruar tabelën “Ndalohet Duhani”.

Nga fotot e publikuar shihet se jo vetëm ambasadorja ka thyer këtë rregull të vendosur nga qeveria Rama, pasi të shumtë ishin ata të pranishëm të cilët shihen teksa konsumojnë duhan.

Më shumë

spot_img
spot_img