Tirana
scattered clouds
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
32 %
5.1kmh
40 %
Enj
35 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
38 °
Hën
39 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

Java nis me reshje shiu, por rriten temperaturat në ditët në vijim (Parashikimi i motit gjatë javës)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Stina e verës me ditë me diell dhe temperatura relativisht të larta do të vijojnë edhe për javën që presim përpara.

Megjithatë, java nis me ditën e Hënë ku moti parashikohet fillimisht i kthjellët por nga orët e mesditës në ato të pasdites do të ketë shtim vranësirash. Në zonën e veriut dhe qendrës këto vranësira do të shoqërohen me reshje shiu të dobta dhe lokalisht në formë shtrëngatash. Në relievet malore në formën e stuhive dhe rrebesheve afatshkurtër.

Dita e Martë parashikohet të ketë mot të kthjellët në të gjithë territorin por përsëri nuk do të mungojnë vranësirat kalimtare në relievet malore shoqëruar me shtrëngata apo shi të dobët afatshkurtër.

Më pas për tre ditët e mbetura të javës (Mërkurë, Enjte, Premte) vendi do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike. Mot i kthjellët në të gjithë territorin si dhe temperatura relativisht të larta (shiko informacionin bashkëlidhur).

216052178 1206943339745003 8099318894150093184 n

Related Posts

None found

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img