Tirana
clear sky
18 ° C
18 °
18 °
82 %
1kmh
0 %
Mar
26 °
Mër
20 °
Enj
20 °
Pre
21 °
Sht
19 °
E martë, 11 Maj, 2021
spot_img

Java nis e me diell, por nga nesër pritet shi dhe dëborë, ja kur do përmirësohet përsëri moti

spot_img

Lajme të ngjashëm

Java do të nisë me mot të qendrueshëm me diell e vranësira hera herës mesatare e lokalisht të dendura. Prej ditës së martë e deri ditën e enjte vendi do të jetë në ndikim të kalimeve frontale.

Kështu moti parashikohet kryesisht i vranët e hera herës me intervale kthjellimesh. Reshjet e shiut do të jenë të pranishme në intensitet të ulët e ndërsa të mërkurën në pjesën bregdetare e në veriperëndim edhe në formën e shtrëngatave me rrufe.

Dëbora do të rikthehet në male në verilindje. Prej së enjtes pasdite situata vjen në përmirësim, raporton Shërbimi Meterologjik Ushtarak.

Era do të fryjë nga juglindja e të mërkurën në mesditë kthen nga veriperëndimi mesatare e përkohësisht e vrullshme përgjtë brigjeve detare.Valëzimi në dete parashikohet i forcës 3-5 ballë.   

171963737 1150643018708369 1353423334652481564 n
spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img