Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
71 %
2.1kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
30 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Java e Europës, Xhaçka e Soreca takim me studentët, ambasadori: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut meritojnë që të fillojnë Konferencën e Parë Ndërqeveritare

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka së bashku me ambasadorin e BE,Luigi Soreca kanë zhvilluar një bashkëbisedim me të rinjtë, në “Javën e Europës”.

Në fjalën e tij Soreca është shprehur se Shqipëria dhe Maqeodnina e Veriut meritojnë që të fillojnë sëbashku konferencën e Parë Ndërqeveritare, për hapjen e negocatave në BE.

“Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut, që të dyja meritojnë që të fillojë sëbashku Konferencën e Parë Ndërqeveritare. Dhe ne tashmë do sigurohemi që edhe Shqipëria dhe Maqedonia ta kalojnë këtë proces. Nëse nuk ka konsensus midis vendeve ne lidhje me rrugëtim nuk e dimë, por duam të sigurojmë që të gjitha venet të ndërrmarin hapat për të filluar negociatat për hapat,” tha Soreca ndër të tjera në fjalën e tij, para të rinjve.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img