Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
48 %
3.6kmh
0 %
Mër
28 °
Enj
38 °
Pre
39 °
Sht
31 °
Die
31 °
E mërkurë, 17 Gusht, 2022
spot_img

Java amerikane, mbërrin në Tiranë grupi rrok “Touch n’ G”

spot_img

Lajme të ngjashëm

Në Tiranë nga data 15 deri në 21 Maj do të zhvillohet Java Amerikane, ku do të ketë aktivitete të shumta që do të tregojnë kulturën dhe traditat e SHBA-ve.

Ambasada e SHBA bën me dije se në Tiranë ka mbërritur grupi rrok i Forcave Ajrore të Shteteve të Bashkuara “Touch n’ Go”.

albsig

Grupi është takuar edhe me ambasadoren e SHBA në Tiranë, Yuri Kim. Mësohet se grupi do të performojë nesër në Sheshin Skënderbej në orën 19:00, ku hyrja do jetë pa pagesë si dhe në Kalanë e Rozafës në Shkodër të shtunën mbrëma.

“Grupi rrok i Forcave Ajrore të Shteteve të Bashkuara Touch n’ Go ka mbërritur në Tiranë! Ata u takuan dje me Ambasadoren Yuri Kim, e cila i uroi mirëseardhjen në Shqipëri dhe i nxiti të shijonin bukurinë dhe mikpritjen e mahnitshme të vendit. Grupi është i emocionuar dhe gati të interpretojë për të gjithë ju! Mos harroni të na bashkoheni për koncertet e tyre publike pa pagesë në Sheshin Skënderbej nesër, në orën 19:00 dhe në Kalanë e Rozafës në Shkodër të shtunën mbrëma! Dhe na ndiqni në faqet tona për të parë se çfarë po bëjnë këtë javë ndërsa udhëtojnë nëpër Tiranë dhe Shkodër” thuhet në njoftimin e ambasadës.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img