Tirana
few clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
39 %
4.1kmh
20 %
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

‘Janë të ligjshme’, flet avokati i Edvin Priftit: Paratë u siguruan nga një shitje, disa u gjetën në çantë, e cila po dërgohej në…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

0831bb06d6dc54f5efb977dbe9871d91

Krahas arrestimit të gjyqtares së Krujës Enkelejda Hoxha, një nga ngjarjet që ka bërë më shumë bujë dy ditët e fundit është edhe pezullimi nga detyra e mjekur Edvin Prifti, pasi doli në përgjimet e SPAK, si dhe iu gjetën 250 mijë euro dhe 160 milionë lekë ‘cash’.

Ndërkohë, ka folur për herë të parë avokati i kardio-kirurgut, z.Henrik Ligori. Ai ka thënë në një prononcim për Oranews se paratë janë të ligjshme dhe u siguruan nga një shitje.

Henkrik Ligori: Paratë e gjetura janë të ligjshme nga një shitje. Një pjesë e tyre nuk u gjetën në zyrë, por në çantë, të cilat do t’i dërgonte në bankë për të bërë një blerje.

Sipas avokatit, në aktet e dosjes nuk vërtetohet se mjeku ka marrë para, janë vetëm bisedat e kryesekretares me një shoqen e saj.

Lexo edhe: SPAK i sekuestron kardiologut Edvin Prifti 250 mijë euro dhe 160 milion lekë “CASH”, përmendej në përgjimet që çuan në arrestimin e gjyqtares Enkelejda Hoxha

Lexo edhe: ZBARDHEN përgjimet, si u zbulua përfshirja e mjekut Edvin Prifti në KORRUPSION: Erdhi SPAK, merr në telefon… (E PLOTË)

Lexo edhe: Kardio-kirurgu me mbi 350 mijë euro ‘cash’, revoltohet gazetari: Po detyrohet njeriu të shesë lopën për të shpëtuar fëmijën. Të bëhet VETTING në shëndetësi!

logo_copy.jpg

logoo_copy.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img