Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
42 %
1.5kmh
0 %
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Janë Pfizer apo jo? Zbulohet etiketa e origjinës së vaksinave; Manastirliun e nxjerrin nga dhoma kur hapet kutia (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

11d86433cf1481a119d27f785b586af2

Pasditen e sotme mbërritën në Rinas me avion 1170 vaksina të tjera anti-Covid, të cilat do të përdoren për bluzat e bardha në spitalet Covid.

Ato ndodhen brenda disa kutive dhe janë transportuar me autoblinda nga aeroporti në ISHP, të shoqëruara nga Policia e Shtetit. Vaksinat janë vendosur në akull të thatë dhe do të ruhen në temperaturë -82 gradë celcius.

Screenshot_32.jpg

Kur është hapur kutia është treguar nga punonjësit e shëndetësisë dhe etiketa, e cila tregon se vaksinat janë Pfizer dhe të asnjë kompanie tjetër, për të shuar zërat dyshues.

Screenshot_31.jpg

Në kuti ka qenë e vendosur dhe një aparaturë që tregon me ngjyrë jeshile se ato janë transportuar në destinacion.

Pjesë e këtij transporti dhe mbikqyrje ka qenë dhe ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, e cila është nxjerrë nga dhoma për shkak se vaksinat janë toksike dhe

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img