Hapësire reklamuese

Politikë

“Janë kthyer në kompjutera që numërojnë para”, deputeti i PD paralajmëron: Disa politikanë së shpejti do të kenë fund tragjik

Shkruar nga Newsbomb
“Janë kthyer në kompjutera që numërojnë

Deputeti i Partisë Demokratike, Dashnor Sula ka komentuar Kuvendin e 30 prillit, duke thënë se Komisioni i Rithemelimit “duhet t’i verë gishtin kokës.”  

Në një intervistë në “ABC News” Sula u shpreh se deputetët që nuk morën pjesë në Kuvendin e thirrur nga Berisha, janë në krah të Lulzim Bashës.

 “2013 dhe 2021 është për të ardhur turp për PD. Do marr 3 momente dramatike të PD që i vunë vulën dështimit të 25 prillit 2021. Duhet të kishim numër të madh votash që të mos kushte manipulim kaq të madh të votuesve nga ana e PS. Nuk mund ti falet PD mospjesëmarrja në reformën territoriale, Basha ka përgjegjësinë më të madhe por edhe forumet e tjera. Djegia e mandateve ishte çmenduri. Rama ndryshoi disa herë kushtetutën. 

Edhe mospjesëmarrja në zgjedhjet vendore ishte tjetër gabim. “Unë i them gjërat aty ku duhet t’i them. S’kam parë vullnet real nga Rithemelimi për të pasur gjithëpërfshirje të demokratëve në bazë. Në Elbasan në 7 bashki, nuk është bërë asnjë zgjedhje në strukturat e PD. Nuk ka pasur përfshirje reale të strukturave të PD. S’ka pasur proces real. Pas 21 marsit mos e përmendni më Bashën. Kush e përmend Bashën bën gabim të madh. Për mua mund të kenë afeksion më shumë se Bashën por nga pikëpamja tjetër janë korrekte në bindjet e tyre (për grupin që nuk shkoi në Kuvendin e Berishës). Ata që nuk shkuan në Kuvendin e Berishës nuk do  të thotë se janë me Bashën. Rithemelimi t’i vërë gishtin kokës dhe duhet të kuptojë se rruga e njëanshme nuk është rruga e duhur”, tha deputeti i PD.

Deputeti paralajmëroi se në vijim do ketë zhvillime të rëndësishme që sipas tij do të shënojnë fund tragjik për disa politikanë të maxhorancës.

“Do ketë rrjedhje ujë gjatë 2022-2023 deri në 2025, ngjarje që nuk kanë ndodhur në kaq vite në PD. Kjo do sjellë shumë ngjarje dhe ngjarje që do sjellin ndryshime dhe në mendjen e personave që janë drejtues në PD. 2022-2023 janë vite që do ketë filluar ndëshkimi në politikën shqiptare. Persona të caktuar te maxhoranca do të kenë fund tragjik. Janë kthyer në disa kompjutera që vetëm numërojnë paratë, për ta fundi do jetë tragjik”, u shpreh deputeti Sula.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese