Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
37 %
7.2kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
34 °
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
E premte, 23 Korrik, 2021

“Jam vonë për të marr vaksinën”, 88 vjeçari shkel gazin dhe kapet nga Policia me 190 km/h

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

c5bad0d229b9174ac8f1949c298a3045

Një 88-vjeçar është ndaluar nga policia franceze, pasi ishte duke ecur me shpejtësi prej 191 kilometra në orë, në një rrugë të rajonit lindor në Francë.

Ai u tha oficerëve të policisë se ishte vonë për takimin e tij për të marrë dozën e vaksinës kundër Covid-19. Ndërkohë, kufiri i shpejtësisë në rrugën ku u ndalua i moshuari, është 110 kilometra në orë. Policia i mori lejen e drejtimit të moshuarit dhe i konfiskoi makinën, raportojnë mediat e huaja.

“Për sigurinë e të gjithëve, le të respektojmë kufijtë e shpejtësisë, edhe pse më shumë se 60 vjet me një leje drejtimi”, thuhej në postim.

Më shumë

spot_img
spot_img