Tirana
clear sky
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
75 %
2.1kmh
0 %
Enj
15 °
Pre
17 °
Sht
17 °
Die
16 °
Hën
12 °
E enjte, 30 Mars, 2023

‘Jam shumë sëmurë’, Margarita Xhepa do t’i nënshtrohet një operacioni të vështirë

Lajme të ngjashëm

Aktorja ikonë e kinematografisë shqiptare, Margarita Xhepa po përballet me një gjendë të rëndë shëndetësore kohët e fundit.

Mësohet se ditën e premte, Xhepa do t;i nënshtrohet një operacioni të vështirë në këmbë.

‘Sot mora analizat e gjakut, sepse jam në pritje të operacionit. Jam shumë sëmurë, nuk eci dot. Të premten do të hyj në operacion dhe do Zoti e kaloj me sukses”, mësohet të jetë shprehur aktorja.

Margarita Xhepa është 87-vjeçe dhe ka qenë protagoniste në shumë filma shqiptarë. Së fundmi aktorja ka qenë protagoniste e filmit artistik me metrazh të gjatë “Bolero në vilën e pleqve”, bazuar në romanin e shkrimtarit të njohur Fatos Kongoli.

 

Më shumë