Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
93 %
2.1kmh
0 %
Die
30 °
Hën
31 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
24 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

‘Jam sëmurë, jam në spital’, infektohet me Covid zëdhënësi i Vladimir Putin

spot_img

Lajme të ngjashëm

e7ebcf62d93005af817e470538c713ef

Zëdhënësi i presidentit të Rusisë Vladimir Putin është infektuar me Covid 19.

 Bëhet fjalë për Dimitry Peskov. Mësohet se ai ka deklaruar se është sëmurë dhe po merr trajtim në spital.

“Po, u sëmura. Po mar trajtim”,  i tha Peskov agjencisë ruse të lajmeve Interfax duke shtuar se ai ishte në një spital.

Kujtojmë se në Rusi numri i infeksioneve u rrit në mbi 230 000, duke u bërë vendi i dytë në botë pas të Shteteve të Bashkuara me numrin më të madh të rasteve.

 

Më shumë

spot_img