Tirana
overcast clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
76 %
1kmh
90 %
Sht
13 °
Die
12 °
Hën
12 °
Mar
8 °
Mër
4 °
E shtunë, 4 Dhjetor, 2021
spot_img

“Jam përdorues i drogës dhe kisha nevojë për para”, flet shqiptari që vrau punonjësin e dyqanit në Selanik

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Është lënë në burg shqiptari 27-vjeçar, i cili vrau punonjësin e dyqanit, ku hyri për të grabitur në Selanik. Shqiptari akuzohet për vrasje, grabitje dhe shkelje të ligjit të drogës.

Shqiptari para togave të zeza ka thënë se është përdorues i drogës dhe i duheshin prapa dhe ndaj i dëshpëruar kishte hyrë për të grabitur dyqanin.

“Unë jam një i varur nga droga dhe më duheshin para”, citohet ai duke kërkuar falje për ngjarjen.

Kujtojmë që shqiptari së bashku me një grek 37 vjeçar janë autorët e ngjarjes, ndërsa greku akuzohet për bashkëpunim në grabitje.

27-vjeçari hyri në dyqan për të grabitur me armë, por në një moment punonjësi i dyqanit i tërhoqi armën, në përplasje e sipër shqiptari e qëlloi duke i shkaktuar edhe vdekjen.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img