Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
50 %
5.1kmh
0 %
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
E hënë, 30 Janar, 2023

“Jam pa fjalë, shpresoj të jetë lapsus”, Tritan Shehu reagon për vendimin e DASH, thirrje amerikanëve: Të shkojmë bashkë në Lazarat, pimë dhe kafe!

spot_img

Lajme të ngjashëm

Politikani i djathtë Tritan Shehu, reagon për vendimin e Departamentit Amerikan të Shtetit, i cili sot njoftoi të gjithë shtetasit e vetë që duan të udhëtojnë në vendin tonë, që të tregojnë kujdes për sigurinë në jug të vendit, në Lazarat.

Në paralajmërimin për Lazaratin, Departamenti thotë se situata e sigurisë atje është e paqëndrueshme dhe Policia lokale ka aftësi të kufizuara për të mbrojtur udhëtarët.

Shehu thotë se ka mbetur pa fjalë nga ky njoftim i DASH, ndaj fton këdo që të shkojë bashkë me të në Lazarat, për të parë që situata në fshatin e vogël në jug të vendit është krejt ndryshe. “Shpresoj te jete nje lapsus absurd ose ndoshta dhe nje hakerrim provokativ”, shkruan Shehu ndër të tjera.

Reagimi i plotë i Tritan Shehut:

Po lexoj thellesisht i habitur ne media dhe Ëeb Site e Ambasades se ShBA nje lajm per Lazaratin, ku ai cilesohet si nje zone krimi, e pa sigurte edhe per policine, per shkak te kanabisit.

Kam mbetur “pa fjale” nga ky publikim, qe shpresoj te jete nje lapsus absurd ose ndoshta dhe nje hakerrim provokativ.

Si perfaqesues i atij komuniteti fisnik, puntor e te ndershem, dhe i te gjithe Qarkut te Gjirokastres, desheroj te garantoj cilindo per situaten tejet normale, jashte cdo perfshirje ne krim, te atij fshati ku askush nuk mund te gjeje qofte dhe nje rrenje kanabis.

E bej kete duke e ftuar cdo njerin qe desheron te shkojme se bashku, te vizitojme, te bisedojme me banoret aty dhe pse jo te marrim edhe nje kafe.

Ai komunitet, i persekutuar rende gjate komunizmit, i lene krejt ne harrese e persekutim nga rregjimi i Rames, eshte bartes i vlerave e idealeve demokratike, Europiane dhe te miqesise se thelle me ShBA.

Ky eshte realiterti aty qe nuk mund te tjetersohet as nga keq informimet dashakeqese te Qeverise sone e instrumentave te saj, si pasoje e nje urrejtje patologjike, pikerisht per shpirtin demokrat te lazaratasve.

Më shumë


spot_img
spot_img