Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1kmh
1 %
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
21 °
Hën
12 °
E enjte, 21 Tetor, 2021
spot_img

“Jam në punë sipas ligjit”, Leskaj lë detyrën dhe largohet nga zyra, ja kush është drejtoresha e re e UKV

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Drejtori i Ujësjellësit Kanalizim në Vlorë, Shkëlqim Leskaj ka lënë detyrën. Ai ka dorëzuar dokumentat ditën e sotme, ndërsa është çregjistruar edhe nga QKB.

Sot në zyrë ka shkaur drejtuesja e re e ujësjellësit Elona Hodaj, e cila ka qaenë e shopqëuar me polici, por që Leskaj ka ikur vetë nga zyra pa shënuar ndonjë përplasje.

Kujtojmë që vetëm ditën e djeshme Leskaj në një deklaratëë për media tha se është në krye të detyrës sipas ligjit.

Mes kryebashkiakut të Vlorës, Dritan Lelit dhe Leskaj aka pasur konflikt që ka filluar në datën 4 gusht. Në këtë datë, drejtori Leskaj, ka firmosur dorëheqjen nga posti i tij, mirëpo më pas  ka dashur ta tërheqë, por Leli nuk e ka pranuar.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img