Tirana
clear sky
-1.5 ° C
-1.5 °
-1.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Enj
10 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
4 °
Hën
2 °
E enjte, 20 Janar, 2022

“Jam mbytur në borxhe nga lojërat e fatit”, arrestohet shqiptari në Angli, si u zbulua nga Policia në shtëpinë e izoluar (EMRI)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 43 vjeçar shqiptar u dënua me rreth 2 vite burg pasi u kap me një fermë kanabisi në Angli. Bëhet fjalë për Armando Lesin i cili u arrestua në një shtëpi në Ëindermere Avenue.

Policia pikasi drogën nga era e fortë që vinte dhe më pas kryen një kontroll në shtëpinë ku banonte shqiptari. Ndonëse banesa ku jetonte Lesi ishte e izoluar, dallohej qartë drita dhe një person që lëvizte brenda saj.

330876359.gallery

Gjatë kontrollit, Policia zbuloi dhe sekuestroi 30 bimë kanabisi dhe mjetet e nevojshme për rrritjen e tyre. Nëse droga do të shitej në treg do të kapte vlerën e 72,000 £. Armando Lesi iu tha gjykatësve se ishte përfshirë në fermën e kanabisit për shkak të dështimit të biznesit të tij dhe borxheve nga lojërat e fatit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img