Tirana
scattered clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
87 %
2.6kmh
40 %
Pre
18 °
Sht
16 °
Die
16 °
Hën
14 °
Mar
11 °
E premte, 9 Dhjetor, 2022

“Jam kundër këtij akti të turpshëm”, Lefter Maliqi: Votimi i sotëm monist

spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputeti Lefter Maliqi është shprehur hapur në Kuvend se është kundër shkakrimit të presidentit Ilir Meta, teksa e ka quajtur sancën një ekstradë.

Maliqi e ka quajtur Kuvendin të “kapur” nga qeveria. Ai e cilësoi si votim monist atë që do të bëhet sot, duke e konsideruar si atë të 30 qershorit.

“Para kësaj estrade patë Esat Toptanin që foli me fjalën tradhëtar, por ai është kryetradhtari për shitjen e detit.

Vota ime është e hapur kundër këtij akti të turpshëm për shkarkimin e Metës. Akt monist. Ai që iu dha dorën pavarësisht gajasjes do e keni të paktën për 30 vjet në qeveri. Por ju sot keni frikë. Nuk habitem se do votojnë sic votuat më 30 qershor të 2019. E kemi parë që Kuvendi është një isnstitucion i kapshëm ashtu si dhe institucione e tjera. Të jeni të bindur se ditë më të mira do të vinë për Shqipërinë,” tha Maliqi ndër të tjera.

Më shumë
spot_img
spot_img